Finalni turnir Prvenstva studenata i studentkinja Beograda u basketu 3×3 u organizaciji Univerzitetskog sportskog saveza Beograda održan je prethodnog vikenda na otvorenim terenima Košarkaškog kluba „Crvena zvezda“ na Malom Kalemegdanu!

U konkurenciji devojaka titulu su osvojile basketašice Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu savladavši u finalu Farmaceutski fakultet Univerziteta u Beogradu rezultatom 8:6. Treće mesto zauzele su devojke sa Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, dok su četvrtoplasirane bile studentkinje Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Konačan plasman u konkurenciji basketašica:

1. Fakultet organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu
  2. Farmaceutski fakultet Univerziteta u Beogradu
  3. Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu

Kod basketaša najbolji su bili studenti Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu. Oni su u finalu savladali prošlogodišnje šampione, momke sa Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu rezultatom 21:10. Treće mesto pripalo je ekipi Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Beogradu koja je u utakmici za bronzano odličje savladala ekipu Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu rezultatom 20:15.

Konačan plasman u konkurenciji basketaša:

1. Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu
  2. Fakultet organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu
  3. Poljoprivredni fakultet Univerziteta u Beogradu

Kao i prethodne sezone održano je takmičenje i u šutiranju trojki, a najuspešniji bio je student Visoke škole elektrotehnike i računarstva Uroš Stanisavljević.

Kompletni rezultati Finalnog turnira Prvenstva studenata i studentkinja Beograda u basketu 3×3.