grb   grb    logo_bgd                

КОШАРКА - ДРУГА ЛИГА - СТУДЕНТИ - 2015/2016

ДРУГА ЛИГА

Првенство студената Београду у кошарци за школску 2015/2016. годину

Група А

1. Филозофски фак.
2. Висока туристичка шк.
3. Фак. за спорт "Унион- Никола Тесла"
4. Београдска политехника
5. Правни фак. Универзитета Унион
6. Географски факултет

Група Б

1. Криминалистичко-полиц. академија
2. Висока спортса и здравствена шк.
3. Архитектонски факултет
4. Факултет безбедности
5. Ви. шк. за информ. и ком. теноло.
6. Ви. шк. електротехнике и рач.

Група В

1. Војна академија
2. Београдска пословна шк.
3. Шумарски факултет
4. Биолошки факултет
5. Филолошки факултет
6. Рударско-геолошки факултет

Група Г

1. Стоматолошки факултет
2. С.Д. "Слободан Пенезић"
3. Висока железничка школа
4. Ви. шк. за информ. техноло.
5. Фармацеутски факултет
6. Саобраћајни факултет

Група А

1. коло

Филозофски фак. 44:33 Географски фак.
Ви. туристичка школа 67:61
Правни фак. "Унион"
Фак. за спорт "Унион-Тесла" 31:48 Београдска политехника

2. коло

Географски фак. 36:45 Београдска политехника
Правни фак. "Унион" 52:42 Фак. за спорт "Унион-Тесла"
Филозофски фак. 41:47 Ви. туристичка школа

 3. коло

Ви. туристичка школа 45:37 Географски фак.
Фак. за спорт "Унион-Тесла" 25:57
Филозофски фак.
Београдска политехника 49:43 Правни фак. "Унион"

4. коло

Географски фак. 29:38 Правни фак. "Унион"
Филозофски фак. 55:50 Београдска политехника
Ви. туристичка школа 48:44 Фак. за спорт "Унион-Тесла"

5. коло

Фак. за спорт "Унион-Тесла" 38:46 Географски фак.
Београдска политехника 19:45 Ви. туристичка школа
Правни фак. "Унион" 53:60 Филозофски фак.

Група Б

1. коло

Крим.-полицијска акад. 33:38 Ви. шк. електротех. и рач.
Ви. спорт. и здравст. шк. 42:55 Ви. шк. за И.К.Т.
Архитектонски факултет 46:34
Факултет безбедности

2. коло

Ви. шк. електротех. и рач. 47:43
Факултет безбедности
Ви. шк. за И.К.Т. 73:26
Архитектонски факултет
Крим.-полицијска акад. 0:20
Ви. спорт. и здравст. шк.

 3. коло

Ви. спорт. и здравст. шк. 42:46
Ви. шк. електротех. и рач.
Архитектонски факултет 45:31
Крим.-полицијска акад.
Факултет безбедности 43:52 Ви. шк. за И.К.Т.

4. коло

Ви. шк. електротех. и рач. 40:33 Ви. шк. за И.К.Т.
Крим.-полицијска акад. 61:62 Факултет безбедности
Ви. спорт. и здравст. шк. 42:37 Архитектонски факултет

 5. коло

Архитектонски факултет 44:48 Ви. шк. електротех. и рач.
Факултет безбедности 32:41
Ви. спорт. и здравст. шк.
Ви. шк. за И.К.Т. 67:29 Крим.-полицијска акад.

Група В

1. коло

Војна академија 42:49 Рударско-гео. фак.
Београдска посл. шк. 40:49 Филолошки фак.
Шумарски фак. 39:52 Биолошки фак.

2. коло

Рударско-гео. фак. 44:35 Биолошки фак.
Филолошки фак. 47:46 Шумарски фак.
Војна академија 54:36 Београдска посл. шк.

3. коло

Београдска посл. шк. 46:50 Рударско-гео. фак.
Шумарски фак. 37:48 Војна академија
Биолошки фак. 56:32
Филолошки фак.

4. коло

Рударско-гео. фак. 49:35 Филолошки фак.
Војна академија 40:38 Биолошки фак.
Београдска посл. шк. 42:32 Шумарски фак.

5. коло

Шумарски фак. 33:45
Рударско-гео. фак.
Биолошки фак. 56:61
Београдска посл. шк.
Филолошки фак. 30:63 Војна академија

Група Г

1. коло

Стоматолошки фак. 45:54 Саобраћајни фак.
С.Д. "Пенезић" 31:56
Фармацеутски фак.
Ви. железничка шк. 22:54 Висока школа И.Т.С.

2. коло

Саобраћајни фак. 52:46 Висока школа И.Т.С.
Фармацеутски фак. 47:53 Ви. желеничка школа
Стоматолошки фак. 50:55 С.Д. "Пенезић"

3. коло

С.Д. "Пенезић" 53:60 Саобраћајни фак.
Ви. желеничка школа 28:59
Стоматолошки фак.
Висока школа И.Т.С. 48:33 Фармацеутски фак.

4. коло

Саобраћајни фак. 45:42 Фармацеутски фак.
Стоматолошки фак. 33:36 Висока школа И.Т.С.
С.Д. "Пенезић" 65:44 Ви. желеничка школа

5. коло

Ви. желеничка школа 48:64 Саобраћајни фак.
Висока школа И.Т.С. 34:33 С.Д. "Пенезић"
Фармацеутски фак. 40:44 Стоматолошки фак.

Табела после 4. кола

Група А

1. Висока туристичка школа 5 5 0 252:202 10
2. Филозофски факултет 5 4 1 257:208 9
3. Београдска политехника 5 3 2 211:210 8
4. Правни факултет "Унион" 5 2 3 257:247 7
5. Географски факултет 5 1 4 181:210 6
6. Фак. за спорт "Унион-Тесла" 5 0 4
180:251 5

Група Б

1. Ви. шк. електроте. и рачунарства 5 5 0 219:195 10
2. Ви. школа за И.К.Т. 5 4 1 280:180 9
3. Ви. спортска и здрав. шк. 5
3
2
187:190 8
4. Архитектонски факултет 5
2
3
198:228 7
5. Факултет безбедности 5
1 4
214:247 6
5. Крим.-полицијска академија 5
0 5
154:232 5(-1)

Група В

1. Рударско-геолошки факултет 5 5 0 237:191 10
2. Војна академија 5 4 1 254:190 9
3. Биолошки факултет 5 2 3 237:216 7
4. Филолошки факултет 5 2 3 193:254 7
5. Београдска пословна школа 5 2 3 225:241 7
6. Шумарски факултет 5 0 5 187:234 5

Група Г

1. Саобраћајни факултет 5 5 0 275:234 10
2. Висока школа И.Т.С. 5 4 1
218:173 9
3. С.Д. "Пенезић" 5 2 3
237:244 7
4. Стоматолошки факултет 5 2
3 231:213 7
5. Ви. железничка школа 5 2
3 195:289 7
6. Фармацеутски факултет 5 0 5
218:221 6

 

Одлуком Одбора за кошарку и дозволом управе УСС Београда, промењен је начин завршног дела такмичења Првенства студената Београда у кошарци Друга лига.

Пре одигравања утакмица четврт финала одигране су утакмице 2-го и 3-ће пласираних екипа. Игране су утакмице чији су парови одређени жребом :

 

Висока школа за ИТС – Биолошки факултет 33:41

Војна академија – Београдска политехника 52:43

Филолошки факултет – Висока спортска и здравствена шк. 47:37

Висока школа за ИКТ – СД Пенезић 51:38

Такмичарска комисија Одбора за кошарку констатовала је да су следећих осам екипа стекле право наступа у четвртини финала Првенства, и то:

Висока туристичка школа и Филозофски факултет (из групе А); Висока школа електротехнике и рачунарства иВисока школа за информационе и комуникационе технологије (из групе Б);

Рударско-геолошки факултет, Војна академија и Биолошки факултет (из групе В) и Саобраћајни факултет (из групе Г).

 

Парови за утакмице четврт финала одређени су жребом:

Висока туристичка школа 53:55 Биолошки факултет
Биолошки факултет 44:46 Војна академија
Саобраћајни факултет 44:46 Филозофски факултет
Рударско-геолошки факултет 30:46 Висока школа за ИКТ

 

Победници: Биолошки факултет, Војна академија, Филозофски факултет, Висока школа за ИКТ постали су нови прволигаши и у наредној школској 2016/2017 години играће у

Првој универзитетској кошаркашкој лиги.


Коначан пласман екипа

1.-4. Биолошки факултет
1.-4. Војна академија
1.-4. Филозофски факултет
1.-4. Висока школа за ИКТ
5.-8. Висока туристичка школа
5.-8. Ви. шк. електро. и рачунарства
5.-8. Саобраћајни факултет
5.-8. Рударско-геолошки факултет
9.-12. Ви. шк. за информационе технологије
9.-12. Београдска политехника
9.-12. Висока спортска и здравствена школа
9.-12. Студентски дом „Слободан Пенезић“
13.-16.
Правни факултет Универзитета „Унион“
13.-16. Факултет безбедности
13.-16. Филолошки факултет
13.-16. Стоматолошки факултет
17.-20. Географски факултет
17.-20. Архитектонски факултет
17.-20. Београдска пословна школа
17.-20. Висока железничка школа
21.-24. Факултет за спорт „Унион Никола Тесла“
21.-24. Криминалистичко – полицијска академија
21.-24. Шумарски факултет
21.-24. Фармацеутски факултет


 

  

Штампа Ел. пошта